Nowinki i zapowiedzi

Tak jak obiecałem przedstawiam trochę informacji jakie udało mi się uzyskać od p. Witolda Rosseta podczas naszego spotkania.
Aquapark w swoim założeniu ma być obiektem rodzinnym. Pod tym kątem dobrana będzie temperatura wody w basenach (raczej cieplejsza do “poleżenia” niż chłodniejsza do popływania) oraz głębokość basenów.
Do rodzinnego i dłuższego przebywania na basenie ma zachęcać również cena biletów: im więcej osób i im dłużej tym taniej.
Przewidziane są bilety uprawniające do wejścia do części basenowej, saunowej oraz na całości obiektu.
Bilety mają mieć postać elektronicznych bransoletek, za ich pomocą będzie można zapłacić w barze i restauracji znajdującej się na terenie kompleksu. Na terenie obiektu znajdować się będzie również wellness center.
Przewidziane jest łącznie 5 głównych basenów, 2 brodziki dla najmłodszych oraz 2 baseny saunowe. Jeden z basenów oraz jeden brodzik będą obiektami zewnętrznymi, reszta to obiekty całoroczne. Główną atrakcją aquaparku będzie basen ze sztuczną falą i łagodnie opadającym dnem. Przewidzianych jest również 7 saun oraz 5 zjeżdżalni. Łączna powierzchnia lustra wody (wliczając w to “oczka jacuzzi) to około 2500 m2.
Niestety zewnętrzny basen nie będzie miał połączenia z wewnętrznymi i będzie czynny tylko latem, co jednocześnie oznacza, że o popływaniu przy -20 stopniowym mrozie możemy tylko pomarzyć. Również zjeżdżalnia “kamikadze” będzie obiektem sezonowym gdyż jej zakończenie znajdować się będzie poza budynkiem.
Nie wiadomo jeszcze jak będzie nazywał się nowy basen. Być może wkrótce zostanie ogłoszony konkurs wśród łodzian na nazwę, na naszej stronie możesz zagłosować już dziś.
Basen powinien być gotowy na koniec czerwca 2007 roku, choć jak to przy tak dużych budowach mogą pojawić się jakieś poślizgi.