O Aquaparku

Oficjalna strona WWW Aquapark Fala Łódź: http://www.aquapark.lodz.pl

Kontakt do Aquaparku oraz autora strony
Jak dojechać do Aquaparku

Teren aquaparku ma około 10 hektarów powierzchni, z czego 2,5 tys m kw. stanowi lustro wody.
Aquapark ma część zewnętrzną i wewnętrzną, większość atrakcji jest dostępna cały rok, bowiem znajduje się w trzech dużych, przeszklonych piramidach.
Łódzki aquapark jest największym tego typu kompleksem w Polsce. GW wraz ze mną na blogu przeprowadziliśmy głosowanie na nazwę dla nowego kąpieliska i okazało się, że łodzianie zdecydowanie chcą pozostawienia starej nazwy “Fala”.
Władze spółki w osobie p. Dyrektora d/s rozwoju Witolda Rosseta uwzględniły przywiązanie łodzian do starej nazwy i obiekt nosi nazwę.

Aquapark Łódź – Fala

W skład aquaparku wchodzą:

 • pięć różnorodnych basenów z wyspami i palmami oraz wodą o różnej temperaturze, najgłębszy z basenów będzie miał 2 metry
 • jeden z basenów został wyposażony w urządzenia wytwarzające sztuczną falę, wchodzi się do niego jak z plaży do morza – przy brzegu ma jest płytko, im dalej – tym głębiej
 • basen rekreacyjny z wodnymi atrakcjami
 • brodzik dla dzieci o głębokości około 30 cm
 • basen z wydzielonymi torami do pływania (głębokość 1.3m)
 • basen zewnętrznym o fantazyjnym kształcie oraz zewnętrzny brodzik dla dzieci (baseny zewnętrzne zostaną oddane do użytku w terminie późniejszym)
 • wioska saunowa, a w niej pięć różnych saun: na podczerwień, fińska zewnętrzna, fińska, krystaliczna i parowa oraz basen z lodowatą wodą dla ochłody
 • brodziki dla dzieci oraz inne wodne atrakcje takie jak “dzika rzeka”, bicze wodne, kaskady, czy też jacuzzi
 • 16,5 metrowa wieża z dwoma zjeżdżalniami typu rura o długości 130 i 146m (średnie nachylenie 12,9 i 11,5 stopnia). Jedna ze zjeżdżalni posiada iluminację świetlną.
 • dwie krótsze wewnętrzne zjeżdżalnie
 • czynna latem leśna plaża
 • zespół boisk sportowych do siatkówki i koszykówki
 • bary i restauracje

W zadaszonej części rekreacyjnej znajdują się tropikalne rośliny, by odpoczynek w aquaparku przypominał wakacje w tropikach.

Wejście do kompleksu usytuowane jest narożniku alei Unii Lubelskiej i ulicy Konstantynowskiej.

17 myśli w temacie “O Aquaparku”

 1. Witam serdecznie,
  Czesto korzystam z wodnego parku w Kanadzie w Toronto. Na zjezdzalniach zjezdza sie tam na duzych kolach ktore maja uchwyty do trzymania. Byloby wspaniale gdyby w Lodzi rowniez zastosowano takie kola do zjazdow . Jest to naprawde wspaniale i moga na tym zjezdzac osoby ktore nie potrafia plywac. Prosze zobaczyc na internecie Wonderland – Canada. Dla mnie jest to najwspanialsze miejsce na ziemi. Bilety jednorazowe sa drogie ale na caly sezon od maja do pazdziernika jest troszke drozej niz za jeden dzien wiec ludzie wykupuja karnety i zawsze jest masa ludzi, ktorzy sa naprawde zadowoleni. Pozdrawiam, Monika.

 2. to w końcu kiedy zostanie otwarta fala ? bo już mnie dochodzą słuchy że już w SIERPNIU ! a ja nie mogę sie doczekać kiedy po tylu latach

 3. Według najnowszych informacji, Fala ma byc otwarta pazdziernik / listopad, więc trzeba liczyć, że może jeszcze w tym roku bedzie 🙂

 4. Kiedy to otwarcie bo już nie mogę sie doczekać?Zbudują ją jeszcze w tym roku?Kiedy pokażecie nowe zdjęcia?Dużo im jeszcze zostało?

 5. KILKA UWAG!!
  Usytuowanie basenu jest OK, ale parking jest mały, dość daleko od wejścia i jest na nim pełno błota i kałuż (chyba zaadoptowali go po starym basenie). Hala główna (wejściowa), wielka ale niezagospodarowana. W jednym z kątów jakaś imitacja szatni w której jest za mało miejsc (byłem świadkiem jak ludzie dopytywali czy już są wolne wieszaki). Info i kasy: obsługuje jedna osoba a druga siedzi sobie i się przygląda (to po co tam siedzi?). A więc tworzy się niepotrzebna kolejka. Szatnie OK. Toalety (piszę o męskiej): śmierdzi moczem z pisuarów że aż szczypie w oczy. nie zauważyłem żeby była opcja spuszczania wody ani ręcznie ani nie spływa automatycznie. Pod prysznicami przy wchodzeniu brakowało mydła aby się opłukać, ale już przy wychodzeniu z basenu na szczęście było (lepiej chyba jednak zabrać jakiś żel ze sobą). Atrakcje: jeśli ktoś był w Krakowie albo przynajmniej w Sopocie to w łodzi będzie zawiedziony na maxa. O Tatralandii nie ma co wspominać bo bardzo blado by wypadł basen fala. Apropo fali to działa dość fajnie ale tylko co 15 minut, przez 15 minut natomiast wtedy nie działają inne atrakcje typu jacuzzi, grota (wogóle nie zauważyłem żeby działała), nie działają bicze i takie leżanki (tzn leżanek jest 10 albo 12 ale jak działa 5 to nie działa kolejne 5). I tak w kółko. Dodatkowym problemem jest fakt iż aby skorzystać z fali albo rzeki (której nazwa na pewno nie powinna być dzika – bo jak ją porównamy z tą w Sopocie to jest porażka) to musimy przejść dobre kawałek pieszo (brak połączenia basenów). Może tak musi być ale jak kiedyś byłem w Szwecji to wszystko było połączone i to było lepsze rozwiązanie. Jacuzzi: tak jak pisałem działają co 15 minut, ale dodatkowo są tylko 3 i są bardzo ciasne. Zjeżdżalnie: jeśli mam być szczery to ich nie ma, bo jeśli porównamy ich ilość i długość z Krakowskim aquaparkiem to można powiedzieć, że nie istnieją. Dzika rzeka ma z 10 metrów i to samo druga zjeżdżalnia (czerwona), np. w Krakowie jedna najdłuższa ma ponad 200 metrów a jest ich około 10. (dawno byłem i nie pamiętam dokładnie). Moim zdaniem w Fali jest drogo i brak atrakcji. Chciałem to napisać w ankiecie ale ich zabrakło jak byłem na basenie. I nikt nie rozbił sobie z tego problemu. Zabrakło i już. Ogólna ocena 3= (trzy z dwoma minusami). ORGAZNIZATORZY POPRAWCIE SIE, tyle kasy wydane a nie ma co tam robić. PORAżKA!!! Bilety są trzy godzinne a po 1,5 godziny nie mieliśmy co robić. Może warto wprowadzić bilety godzinne. A i jeszcze jedno w ciągu trzech godzin trzeba wejść i wyjść, bo inaczej trzeba dopłacić. W Sopocie jeśli dobrze pamiętam jest 15 minut na przebieranie dodatkowo.

 6. Potwierdzam, sauny są najlepsze w Polsce! A ten basen pośrodku! Mega! Na lato może być zbyt mała część zewnętrzna, ale to da się poprawić.

 7. obiekt za ….full kasy ale rozwiązania do bani .zwłaszcza ,że ci co ich stać na chodzenie byli na obieltach 1000% lepszych.wydane pieniądze nie za bardzo przemyślanie…..

Blog na temat największego w Polsce Aquaparku.

%d bloggers like this: