Garść informacji z Expressu

Garść informacji z Expressu

Parę nowych i czasem zaskakujących informacji z wczorajszego Expressu Ilustrowanego.
Prace posuwają się najszybciej w “Parku Tropikalnym”. To tutaj znajdzie się wejście do aquaparku, kasy, sklepy i pomieszczenia biurowe. Przebieralnie z ponad tysiącem szafek zlokalizowane zostaną z prawej strony budynku. W piramidzie, która będzie połączona z szatniami, gotowa jest już niecka największego wewnętrznego basenu o powierzchni 816 metrów kwadratowych. Podzielony zostanie na dwie części – rekreacyjną (o nieregularnych kształtach, m.in. z tzw. szybką rzeką i zadaszoną grotą z masażami wodnymi) oraz sportową (prostokąt o wymiarach 25×13 metrów). Wszędzie będzie jednakowa głębokość – 1,3 metra. W budynku znajdzie się jeszcze brodzik (25,5 mkw.) i trzy jacuzzi. Największa atrakcja, czyli basen ze sztuczną falą i zjeżdżalniami, powstaje w trzeciej z piramid. Jedna z nich, nazwana roboczo dziką rzeką, ma być na tyle szeroka, by można na niej zjeżdżać specjalnymi pontonami. W części zadaszonej kompleksu pojawi się jeszcze pomieszczenie z siedmioma saunami i stanowiskami do masażu. Nie zabraknie także restauracji. Jeśli inwestorowi uda się uzyskać zgodę służb sanitarnych, do barku będzie można podpłynąć. W przyszłości w podziemiach restauracji ma powstać kręgielnia.
Najmniej zaawansowane są prace przy części zewnętrznej kompleksu. Wylano dopiero pierwszą warstwę betonu pod basen rekreacyjny, identyczny, jak ten, znajdujący się w środku. Powoli wznoszona jest także konstrukcja dwóch wysokich na 22 metry i długich na 136 oraz 120 metrów zjeżdżalni w kształcie rynien. Wbrew pierwotnym założeniom nie będą się one kończyć się na dworze, lecz w budynku ze sztuczną falą. Dzięki temu łodzianie będą mogli korzystać z nich przez cały rok. Zrezygnowano na razie z budowania tak zwanej zjeżdżalni kamikadze, w planach powstanie ona dopiero w przyszłym roku. Całość otoczona zostanie leśną plażą wraz z placami zabaw dla dzieci.
Na razie nie jest dokładnie znana data otwarcia aquaparku ani jego nazwa. Inwestor zamierza podać obydwie informacje w maju. Już dzisiaj wiadomo jednak, że pierwsi łodzianie będą mogli skorzystać z atrakcji kompleksu najwcześniej w sierpniu.

Cały artykuł znajdziecie pod adresem.

Jedna myśl w temacie “Garść informacji z Expressu”

  1. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że w artykule Expresu są pewnie nieścisłości. Próbuję je wyjaśnić. Jak będę coś więcej wiedział to “sprostuję”.

Możliwość komentowania została wyłączona.