Trochę faktów z historii

Trochę faktów z historii

Wybaczcie, że trochę oszukuję i ten wpis “jest antydatowany” ale fakty o których piszę wydarzyły się przed tym jak zacząłem pisać tego bloga, a wydaje mi się, że mimo wszystko należy zachować jakąś chronologię.

2006.04.29 – Po trzynastu latach od zamknięcia Fali, rozpoczęto wyburzanie starego kąpieliska.

2006.05.25 – Wcześniej niż planowano (do czerwca 2006) zakończony został etap rozbiórki starego kąpieliska (być może “Fala” była już w takim stanie, że potrzeba było tylko minimalnej pomocy, żeby się sama rozpadła :-)). Prócz ogrodzenia i leżącego na uboczu pawilonu dawnej stacji uzdatniania wody, służącego jako zaplecze budowy nowego aquaparku, wszystko zostało zrównane z ziemią, a kruszarki mielą beton pozostały po “Fali” (wykorzystany on zostanie przy budowie nowego kompleksu).
Rozpoczynają się prace ziemne, powstają wykopy, a potem rozpocznie się wylewanie fundamentów pod przyszłe konstrukcje.
Do zimy wszystkie budynki mają być zadaszone, zimą zaś trwać będą prace wewnątrz polegające na wykańczaniu wnętrz.

2006.07.11 – Przedstawiciele władz miasta i spółki Makro 5 podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny, niniejszym oficjalnie rozpoczęła się budowa Aquaparku. W uroczystości wzieli udział między innymi prezydent Jerzy Kropiwnicki oraz dyrektor gospodarowania majątkiem UMŁ, Witold Rosset.

Powyższe informacje są kompilacją kilku artykułów z Gazeta Wyborczej, Dziennika Łódzkiego oraz Ekspresu Ilustrowanego (1,2), jakie znalazłem w sieci. Odnośniki do tych artykułów znajdują się w dziale Linki.