Próba wodna c.d. i nie tylko

Próba wodna c.d. i nie tylko

W piątek na Fali rozpoczęła się próba wodna, w ciągu następnych kilkunastu godzin niecki basenów zostaną wypełnione wodą celem sprawdzenia ich poprawnego wykonania. Prace rozpoczęto od sprawdzenia szczelności tzw. [mypicref=652]basenu pływackiego[/mypicref]. Jego [mypicref=671]napełnianie[/mypicref] potrwa klika godzin i zużyte do tego zostanie około 300 metrów sześciennych wody.
Basen pływacki połączony jest [mypicref=658]kanałem[/mypicref] z [mypicref=659]basenem rekreacyjnym[/mypicref]. Aby ograniczyć zużycie wody baseny [mypicref=653]rozdzielono przegrodą[/mypicref]. Po zakończeniu pierwszej części testu woda zostanie przepompowana do basenu rekreacyjnego i próba będzie kontynuowana.

A teraz trochę szczegółów n/t postępów prac i docelowego wyglądu kompleksu:
Na budowie zakończono już podstawowe prace „betonowe”, trwa [mypicref=655]instalacja dachu[/mypicref] na [mypicref=645]budynku[/mypicref] w którym znajdować się będzie [mypicref=703]wejście[/mypicref], [mypicref=646]kasy oraz szatnie[/mypicref], trwają [mypicref=641]prace przygotowawcze[/mypicref] do ułożenia dachu na [mypicref=628]piramidzie[/mypicref] z [mypicref=695]basenem ze sztuczną falą[/mypicref]. Sąsiadować z nim będzie [mypicref=696]sztuczna plaża[/mypicref] z palmami, a z niej będziemy mogli przejść do [mypicref=668]następnego budynku[/mypicref], którego [mypicref=690]budowa[/mypicref] właśnie trwa.
Znajdziemy w nim między innymi:

  • wspomniany już wcześniej [mypicref=687]basen rekreacyjny[/mypicref] z różnymi wodnym atrakcjami takimi jak np.: [mypicref=677]sztuczna rzeka[/mypicref],
  • 30 centymetrowy[mypicref=682] brodzik[/mypicref] dla dzieci,
  • jacuzzi, bicze wodne, fontanny itp.
  • [mypicref=670]basen pływacki[/mypicref]

Z budynku tego będziemy mogli przejść do [mypicref=669]wioski saunowej[/mypicref] oraz jeśli aura będzie odpowiednia skorzystać z [mypicref=685]zewnętrznego basenu[/mypicref], którego budowa [mypicref=686]właśnie się rozpoczyna[/mypicref]. Będziemy mogli również dostać się do 19 metrowej wieży z dwoma prawie 130 metrowymi „rurami” (zjeżdżalnie wewnętrzne) oraz 60 metrowej zewnętrznej zjeżdżalni kamikadze. Może jeszcze tego nie widać ale wieża powstanie [mypicref=697]tu[/mypicref].
Zachęcam od obejrzenia większej ilości zdjęć w galerii.
Na koniec chciałem pozdrowić serdecznie Pana Gienka i miejmy nadzieję, że reporterom Faktu nie uda się go odnaleźć.