Próba wodna c.d. i nie tylko

Próba wodna c.d. i nie tylko

W piątek na Fali rozpoczęła się próba wodna, w ciągu następnych kilkunastu godzin niecki basenów zostaną wypełnione wodą celem sprawdzenia ich poprawnego wykonania. Prace rozpoczęto od sprawdzenia szczelności tzw. basenu pływackiego. Jego napełnianie potrwa klika godzin i zużyte do tego zostanie około 300 metrów sześciennych wody.
Basen pływacki połączony jest kanałem z basenem rekreacyjnym. Aby ograniczyć zużycie wody baseny rozdzielono przegrodą. Po zakończeniu pierwszej części testu woda zostanie przepompowana do basenu rekreacyjnego i próba będzie kontynuowana.

A teraz trochę szczegółów n/t postępów prac i docelowego wyglądu kompleksu:
Na budowie zakończono już podstawowe prace „betonowe”, trwa instalacja dachu na budynku w którym znajdować się będzie wejście, kasy oraz szatnie, trwają prace przygotowawcze do ułożenia dachu na piramidzie z basenem ze sztuczną falą. Sąsiadować z nim będzie sztuczna plaża z palmami, a z niej będziemy mogli przejść do następnego budynku, którego budowa właśnie trwa.
Znajdziemy w nim między innymi:

Z budynku tego będziemy mogli przejść do wioski saunowej oraz jeśli aura będzie odpowiednia skorzystać z zewnętrznego basenu, którego budowa właśnie się rozpoczyna. Będziemy mogli również dostać się do 19 metrowej wieży z dwoma prawie 130 metrowymi „rurami” (zjeżdżalnie wewnętrzne) oraz 60 metrowej zewnętrznej zjeżdżalni kamikadze. Może jeszcze tego nie widać ale wieża powstanie tu.
Zachęcam od obejrzenia większej ilości zdjęć w galerii.
Na koniec chciałem pozdrowić serdecznie Pana Gienka i miejmy nadzieję, że reporterom Faktu nie uda się go odnaleźć.