Tężnia solankowa na Fali…..

Tężnia solankowa na Fali.....

Nie wiem czy to falstart czy “slow start” ale na stronie Aquapark pojawiła się informacja o tężni solankowej. Jak rozumiem jest z jedna nowych długo z zapowiadanych atrakcji, które dostępne będą po otwarciu.

Tężnia solankowa – Naturalne Inhalatorium Jodowe w Centrum Miasta
Tężnia solankowa usytuowana w naszym Aquaparku to naturalny inhalatorium wykorzystujące solankę ciechocińską. Tę wyjątkową wodę termalną, w której skład wchodzi chlorek sodu, brom, jod, zaleca się w profilaktyce i leczeniu wielu miejskich schorzeń.
Nadmorski mikroklimat na Fali.
45 minut seansu w naszej tężni jest równoznaczne z wchłonięciem dawki jodu, jaką może zapewnić 3-dniowy pobyt nad sztormowym morzem. Nasza tężnia o wysokości 3 m i kształcie walca, zapewnia maksymalną powierzchnię parowania solanki, a poziomo ułożone gałązki tarniny w pełni umożliwiają wykorzystanie wszystkich mikroelementów obecnych w wdychanym powietrzu. Solanka pompowana jest w obiegu zamkniętym na najwyższy poziom drewnianej konstrukcji, po czym swobodnie spływając w dół rozbija krople wody i paruje. Wówczas wokół tężni powstaję aerozol, który jest wchłaniany przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór mikroelementów w organizmie człowieka. Działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ oddechowy, nerwowy, układ gruczołów dokrewnych jak i ogólną odporność organizmu.

5 myśli w temacie “Tężnia solankowa na Fali…..”

  1. Jako uzupełnienie dwie wiadomości dobra i zła. Zacznę od złej:
    Tężnia solankowa prawdopodobnie nie będzie czynna w tę niedzielę, ale dopiero za tydzień (taka nie potwierdzona plotka), a teraz dobra wiadomość: tężnia solankowa będzie znajdowała się na terenie saun a nie na hali basenowej, więc skorzystać z niej będzie można “po ludzku” bez dopłacania za basen (a przynajmniej taką mam nadzieję).

Możliwość komentowania została wyłączona.