Nowości po przerwie technicznej.

Nowości po przerwie technicznej.

2 listopada skończyła się trwająca 2 tygodnie przerwa techniczna w Aquaparku. Wykorzystana ją na przegląd i konserwacje urządzeń oraz przeprowadzenie koniecznych napraw i remontów. Wraz z “nowym sezonem” działania Fali pojawiało się kilka zmian i nowości o których chciałbym Wam napisać:

Statek Piracki
Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą w Aquaparku Fala jest Statek Piracki, który stanął w Hali Głównej. Konstrukcja ma ponad 24 m długości i 10 metrów szerokości. Maszt z rozpiętym żaglem sięga 8 metrów a na bocianim gnieździe umieszczona jest piracka flaga. Statek mieści w sobie restaurację na 60 miejsc. Statkiem steruje Pirat (z nieodłączną papugą), który szelmowsko uśmiecha się do naszych Gości. Statek (od nazwy sponsora) nazywa się “Algida”, zaś imię dla Pirata i papugi zostanie wybrane w konkursie.

Płatności bezgotówkowe w “mokrej restauracji”.
Aquapark wreszcie zrealizował obietnice i od 2 listopada w „części mokrej” restauracji można płacić za posiłki bezgotówkowo używając bransoletki, która także mierzy czas pobytu w Aquaparku i jest jednocześnie kluczem do szafki. Za zakupione posiłki i napoje zapłacimy w kasach przy wyjściu.

Powraca aquazorbing.
Na halę basenową, wraca AquaZorbing, Na początku istnienia Fali mieliśmy już okazję skorzystać z tej atrakcji, potem z powodu awarii sprzętu zabawa ta zniknęła z oferty, teraz możemy z niej korzystać ponownie. Niestety nie tak jak było dawniej codziennie ale TYLKO w piątki, soboty i niedziele w godzinach otwarcia Aquaparku. AquaZorbing jest niestety również dodatkowo płatny: 6 minut kosztuje 10 zł i co smutniejsze sumę tę musimy zapłacić gotówka na hali basenowej……. Dziwne, że nie można zapłacić bransoletką tak jak w restauracji. Dyrekcja Aquaparku obiecuje, że ma się to zmienić.

Hala basenowa i sauny.
Drobną kosmetykę przeszły baseny oraz sauny. Na basenach pojawiło się trochę więcej roślinności, na dnie basenów specjalne naklejki imitujące rafy koralowe. W części z saunami dokonano drobnych napraw (np. wymiana wieszaczków na ręczniki), pojawił się automat w którym możemy kupić napoje. W recepcji saun uruchomion również kasę i tu możemy np. uregulować płatność za wypożyczenie ręcznika.

Środowe sauny dla kobiet.
Próbowałem dowiedzieć się o losy “środowych saun dla kobiet” ale wygląda, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Prawdopodobnie “środa dla Pań co tydzień” zostanie zastąpiona jedną “środą dla Pań raz w miesiącu”.

Program dla stałych klientów
Doczekaliśmy się wreszcie jakiegoś rozwiązania, które ma promować stałych klientów i regularne uczęszczanie na Fale. Kiedyś dawno temu były to “6 wejście gratis” potem Fala się z tego wycofała. Teraz mamy nowy program lojalnościowy: za każde wydane 3 zł w Aquaparku przyznawany będzie 1 punkt. Punkty te możemy gromadzić na specjalnej “karcie chipowej” (aby ją posiadać trzeba jednorazowo wydać na nią 2 złote). Punkty można potem wymieniać na nagrody. Lista ich znajduje się na stronie Aquaparku, szczerze powiedziawszy to jej zawarość jakoś zbytnio mnie nie zachwyciła: “najtańsza” nagroda to bilet na 1 godzinę w Aquaparku pn-pt za 120 punktów (czyli wydane 360 zł), najdroższa Voucher na wycieczkę zagraniczną o wartości 1000 zł za 10000 punktów (czyli wydane 30000 zł).
Na dodatek do punktów liczą się TYLKO i WYŁĄCZNIE bilety indywidualne; nic co ma w sobie “jakikolwiek bonus” do punktów się nie liczy, podobnie jak zakup żywności czy lekcji pływania. Konia z rzędem jeśli znajdzie się ktoś kto na tych warunkach zbieże 10000 pkt na tę “extra wycieczkę zagraniczną za 1000 zł”…. (btw.: widział ktoś zagraniczną wycieczkę za 1000 zł????)

SPA & WELLNESS
Od 2 listopada rusza również po długiej przerwie (bodajże nieczynne od sierpnia) nowe SPA & WELLNESS. Ponieważ nie jestem fanem takich przyjemności więc trudno mi to ocenić ale Aquapark zapewnia, że:

“oferują nową jakość i szerszy zakres usług SPA & Wellness oraz Świata Masaży. Kosmetyka twarzy i dłoni, kąpiele, bogata oferta odprężających masaży, modelowanie sylwetki (urządzenia Power Slim i Vacu Fit) i pielęgnacja ciała (także w kapsule NeoQi) to tylko niektóre pozycje z oferty SPA mieszczącego się w Aquaparku Fala w sąsiedztwie Świata Saun. W konkurencyjnej cenie będzie można nie tylko wspaniale wypocząć wśród wodnych atrakcji bądź w gorących Saunach, ale także zadbać o ducha i piękny wygląd w przytulnych pokojach naszego nowego SPA”

Nowa strona internetowa
Zmianie uległa również strona WWW Aquaparku. Jak narazie jest ona “na rozpędzie” ale sukcesywnie pojawia się na niej coraz więcej zdjęć i informacji. Pojawiła się wreszcie wersja angielska, która znikneła “w wersji 2.0”, docelowo zapowiadane jest nawet forum dyskusyjne.

I co sądzicie o tych zmianach? Zapraszam do dyskusji na forum.