Drugi Hilton dla

Drugi Hilton dla

Jak można przeczytać w dzisiejszej Gazecie Wyborczej:
W Łodzi będzie drugi hotel Hilton! Czterogwiazdkowy Hilton Garden Inn powstanie obok aquaparku przy al. Unii Lubelskiej.
Budowa rozpocznie się wiosną, a zakończy w 2009 r. W hotelu będą 203 pokoje, dwie restauracje, centrum biznesowe i konferencyjne. Obiekt zostanie bezpośrednio połączony z aquaparkiem, tak by goście mogli korzystać z kompleksu basenowego bez opuszczania budynku.
Informacja, że operatorem hotelu będzie Hilton, to duża sensacja. Przypomnijmy, że w marcu prezydent Jerzy Kropiwnicki ogłosił, że przy ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza, na najatrakcyjniejszej w Łodzi działce, powstanie pięciogwiazdkowy Hilton. Ma mieć 27 pięter i 200 pokoi. A jego otwarcie zapowiedziano na wiosnę 2010 r. A więc Hilton Garden Inn przy al. Unii Lubelskiej będzie przyjmował gości już wtedy, gdy Hilton przy ul. Piotrkowskiej będzie przygotowywał się do otwarcia. – Nasz hotel będzie z całą pewnością pierwszym hotelem sieci Hilton, który zostanie otwarty w Łodzi. Łódź będzie też pierwszym miastem w Polsce, w którym ta sieć będzie miała dwa hotele – mówi Witold Rosset, dyrektor ds. rozwoju Aquapark Łódź.
Nowy obiekt powstanie dokładnie w tym miejscu, gdzie w latach 70. i 80. było wejście na kąpielisko Fala, kasy oraz szatnie. To miejsce reprezentacyjne, blisko ulicy, w pobliżu zieleni, dobrze skomunikowane z centrum miasta. Ale najważniejsze, że będzie mógł służyć gościom wielkich imprez rozgrywanych w wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej oraz planowanego stadionu miejskiego na 35. tysięcy widzów, który ma być wybudowany na obecnym stadionie ŁKS.
W 2009 r. w hali wielofunkcyjnej mają być rozegrane mistrzostwa Europy w siatkówce i koszykówce kobiet. Są też plany, by został wykorzystany w czasie Euro 2012. Witold Rosset, który jest sędzią piłkarskim, widziałby w nim sędziów międzynarodowych, którzy przyjadą na Euro. – Mam pomysł, by była tu baza dla sędziów piłkarskich. Oni są zawsze zgrupowani w jednym miejscu. O ile drużyny piłkarskie starają się być na uboczu, poza centrami wielkich miast, to sędziowie mogą mieć bazę w wielkiej aglomeracji. Będę lobbować, by tak się stało – zapowiada Witold Rosset.
Inwestorem jest słoweńska firma Makro 5, która właśnie kończy budować w Łodzi Aquapark „Fala”. Kiedy obiekt będzie otwarty, czyli w grudniu tego roku, Słoweńcy rozpoczną przygotowania do drugiej inwestycji, czyli hotelu. – Aquapark będzie normalnie funkcjonował. Część, gdzie będzie budowany hotel, zostanie wydzielona, a później hotel z aquaparkiem połączy pasaż. Inwestycje będą się nawzajem uzupełniać. W aquaparku będzie wspaniałe zaplecze z bazą rehabilitacyjną, z bazą sportową, wypoczynkową – zapowiada Witold Rosset. Hotel projektuje pracownia z Paryża. Wartość inwestycji to 40 mln euro.