Zawody na zjeżdżalniach

Zawody na zjeżdżalniach

W sobotę 22 sierpnia odbędą się zawody w jeździe na czas na zjeżdżalniach. Rozegrane zostaną w trzech kategoriach: dla kobiet, mężczyzn i młodzieży od 8 do 18 lat. Zgłoszenia i zapisy od godz. 13:00 w sobotę przy stacji ratowników, początek zjazdów o godzinie 14:00. Do wygrania karnety na Falę oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny.

Jedna myśl w temacie “Zawody na zjeżdżalniach”

 1. Byłem wczoraj na Fali.

  Moj syn ok.40kg ruszył na zielonym świetle i jechał szybko (uprzedzony przeze mnie by nie zatrzymywał się i nie zwalniał). W połowie długości zjeżdalni dogonił go mężczyzna ok90kg i lekko uderzył. Razem wyjechali z rury na dole.

  Na górze nie było ratownika. Ratownika siedzącego na dole nie zdziwiło to, nie zaiteresował się sytuacją.
  W międzyczasie wyjechałem z drugiej rury i syn opowiedział mi zdarzenie.
  Gdy zapytałem ratownika dlaczego nie interweniował ten z miną luzaka odpowiedział, że to normalne, że cięższe osoby doganiają lżejsze i w nie uderzają!!!
  Mężczyzna który spowodował tą sytuację wyjechał akurat ponownie z rury, zapytany o przyczynę odpowiedział że ruszył na zielonym świetle, jakkolwiek przeprosił za zdarzenie.

  Brak właściwej kontroli i monitoringu spowoduje poważny wypadek – np gdy lżejsza osoba wjedzie do baseniku na dole gdzie się zatrzyma a uderzy w nią rozpędzona ciężka osoba. Znane są przypadki śmierci z tego powodu, a przed kilku dniami na innym łódzkim basenie 13 latek uderzony na zjeżdżali trafił do szpitala z pękniętą śledzioną. Pęknięcie śledziony może zakończyć się śmiercią!!!

  Z moich obserwacji wynika że:
  1.
  Zielone światło świeci się za długo – na tyle długo że jeżeli na górze jest jedna osoba i rusza natychmiast po zapaleniu się zielonej lampki to nadchodząca za chwilę kolejna osoba widzi jeszcze zielone światło i wskakuje do rury.

  2.
  Brakuje osoby na górze (nie musi być to ratownik) kontrolującej wchodzenie na zjeżdżalnie – bo niektórzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Dobrze by przypominała dzieciom o zakazie zwalniania i zatrzymywania się. Dla dorosłych i czytających dzieci powinien być odpowiedni napis informacyjny.

  3.
  W przypadku kolizji osoby powodujące je powinny być pouczone a przy powtórnym incydencie wypraszane z basenu (regulamin).

  Do czytających: wypadek polega na tym że może zdarzyć się każdemu – także Tobie lub twojemu dziecku – zadbajmy wszyscy o nasze bezpieczeństwo.

  Ratownik w stanie spoczynku
  CC

Możliwość komentowania została wyłączona.