A na Fali porządki

A na Fali porządki

W niedzielę nie dałem rady ale dziś postaram się nadrobić zaległości:
Co dzieje się w tej chwili na Fali:

 • dobiega końca [mypicref=991]układanie płytek ceramicznych w nieckach basenowych[/mypicref], łącznie w aquaparku ułożonych zostanie 152,440 kg płytek
 • rozpoczęto układanie płytek na plażach wokół basenów
 • zakończona instalację [mypicref=998]dwóch zjeżdżalni wewnętrznych[/mypicref] w tym montaż [mypicref=992]dzikiej rzeki[/mypicref]
 • rozpoczęto montaż [mypicref=1028]wieży[/mypicref] obsługującej zjeżdżalnie zewnętrzne[mypicref=1016]. Elementy laminatowe zjeżdżalni zewnętrznych[/mypicref] są już na placu budowy. Ich montaż rozpocznie się w drugiej połowie miesiąca. Ciekawostką jest, że jedna z rur będzie od środka całkowicie czarna, a podczas zjazdu klient ma mieć zapewnione “dodatkowe atrakcje”…..
 • trwa [mypicref=1063]porządkowanie terenu[/mypicref] na [mypicref=1066]parkingach[/mypicref] oraz terenów zielonych przy kompleksie. Zadbano o rosnące tu drzewa i zasiano nową trawę.
 • kontynuowane są prace przy [mypicref=1034]basenach zewnętrznych[/mypicref]
 • trwa [mypicref=1050]układanie kostki betonowej[/mypicref] na drodze p. poż. i placu wokół kompleksu
 • zakończono konstrukcję [mypicref=973]dwóch saun parowych[/mypicref] w [mypicref=971]Centrum Spa&Wellness[/mypicref] (stan surowy). Pozostałe trzy sauny będą montowane jeszcze w tym miesiącu (wrzesień)
 • zakupiono urządzenie do wytwarzania sztucznej fali, składa się ono z [mypicref=1023]potężnego wentylatora[/mypicref] i pneumatycznych klap, których naprzemienna praca powodować będzie powstawanie fal
 • trwa [mypicref=1049]montaż ścianek działowych[/mypicref] w przyszłych przebieralniach i pomieszczeniach sanitarnych
 • rozpoczęły się prace nad projektem aranżacji wnętrz kompleksu. Zastosowane zostaną różne formy graficzne oraz dekoracje w postaci sztucznych skał i roślin
 • każdego dnia na placu budowy zobaczyć można około 200 robotników, którzy po zakończeniu najważniejszych prac w [mypicref=1017]podziemiach aquaparku[/mypicref] przeszli do zewnętrznej części obiektu – piramid. Wśród nich znajduje się także 19-osobowa ekipa specjalistów od techniki basenowej ze Słowenii, która przyjechała tutaj razem z głównym wykonawcą, firmą Makro 5 Inwestycije.

Ponieważ plany aquapark dość często się zmieniały podsumujmy co będziemy mogli znaleźć [mypicref=1044]”po piramidami”[/mypicref]:

Każda a piramid to budynek o boku 40m i wysokości 15 metrów.
W [mypicref=1061]pierwszej[/mypicref] znajdziemy “park tropikalny”, a w nim kawiarnię z kilkoma stolikami, restaurację, sklepik z akcesoriami pływackimi, oraz kasy.
W skład kompleksu wejdą cztery baseny o różnej temperaturze wody. Największą atrakcją będzie [mypicref=970]basen ze sztuczną falą[/mypicref] (temp.:28-30 stopni Celsjusza), [mypicref=990]wewnętrzną zjeżdżalnią[/mypicref] i [mypicref=999]„dziką rzeką”[/mypicref]. Mocniejszych wrażeń dostarczą dwie zjeżdżalnie zewnętrzne, do których będzie się wchodziło bezpośrednio z plaży wewnątrz kompleksu. Wyloty zjeżdżalni zewnętrznych znajdować się będą wewnątrz piramidy. Ponadto powstanie basen pływacki, basen rekreacyjny o nieregularnych kształtach z masażami i biczami wodnymi (temp.:32 stopnie Celsjusza), [mypicref=1004]zadaszoną grotą[/mypicref] z biczami wodnymi, a także [mypicref=1006]brodzik dla dzieci[/mypicref] z zabawkami wodnymi oraz trzy jacuzzi.
W miejscach gdzie kąpiący będą chodzić boso podłoga będzie podgrzewana. W zadaszonej części rekreacyjnej pojawią się również tropikalne rośliny, by odpoczynek w aquaparku przypominał wakacje w ciepłych krajach. Wystrój aquaparku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ma być utrzymany w zielonych barwach i komponować się z zielenią otaczającego parku.
Dodatkową atrakcją będzie [mypicref=1040]Centrum Spa&Wellness[/mypicref] umiejscowione obok piramid. Znajdzie się w nim aż 5 różnych saun: parowa – krystaliczna, parowa – turecka, na podczerwień, fińska oraz fińska ekstremalna – zewnętrzna, a także basen z ciepłą wodą (temp.:36 stopni Celsjusza). W centrum będzie można także odpoczywać przy relaksacyjnej muzyce na podgrzewanych łóżkach w dwóch specjalnych pomieszczeniach (tepidariach), opalać się w solariach, bądź skorzystać z masażu w jednym z ośmiu gabinetów.
Inwestor zakupił także około tysiąca leżaków, które będą dostępne za darmo dla wszystkich gości aquaparku.
W kompleksie znajdzie się również restauracja w której będziemy mogli zjeść posiłek w strojach plażowych. Wszystkie płatności regulować będziemy przy pomocy elektronicznego żetonu, będącego jednocześnie naszą wejściówką na basen. Jego rozliczenie nastąpi przy opuszczaniu aquaparku.

Część zewnętrzna zostanie oddana do użytku w późniejszym terminie, a znajdą się w niej: [mypicref=1035]basen rekreacyjny[/mypicref] o fantazyjnych kształtach połączony z basenem pływackim [mypicref=1031]rwącą rzeką[/mypicref], brodzik dla dzieci z zabawkami wodnymi oraz zjeżdżalnia kamikadze (różnica poziomów ma wynosić około 18m).
Całość otoczona zostanie leśną plażą wraz z placami zabaw dla dzieci.

Wszystkie baseny w kompleksie (z wyjątkiem brodzików dla dzieci) będą miały głębokość około 1,35m. Woda w nich będzie chlorowana.

W późniejszym terminie do kompleksu dobudowany zostanie tor bowlingowy (11 torów) oraz dodatkowa restauracja o powierzchni około 800 metrów kwadratowych.

Wiadomo już jak będzie wyglądało [mypicref=1069]logo Aquaparku[/mypicref] oraz [mypicref=1068]logo Spa & Beauty[/mypicref].

Aquapark Fala stworzy ponad 100 miejsc pracy z czego 35 pracowników zatrudnionych będzie bezpośrednio przez zarząd aquaparku.
Reszta stanowisk zarezerwowana będzie dla pracowników firm zewnętrznych odpowiedzialnych między innymi za czyszczenie, ratownictwo, ochronę, obsługę gastronomiczną oraz inne usługi. W sezonie letnim liczba zatrudnionych może wzrosnąć nawet do 130.
Mimo tego, że inwestorem jest spółka zagraniczna cały personel aquaparku, wliczając dyrektora generalnego, będzie się składał z Polaków, mieszkańców regionu łódzkiego.
Aquapark Łódź Fala rozpoczął już rekrutację. Poszukiwani są kandydaci na stanowisko dyrektora generalnego, zastępcy dyrektora ds. usług, kierownika kas, zastępcy kierownika kas, operatora kas, kierownika Spa&Wellness, zastępcy kierownika Spa&Wellness, hostessy i masażystów.

Jedna myśl w temacie “A na Fali porządki”

Możliwość komentowania została wyłączona.