Rozbudowa Aquaparku – projekt

Strefa saun - tereny zewnętrzneW sierpniu 2014 pisałem o planach rozbudowy Aquaparku, projekt przygotowywany przez Autorską Pracownię Projektową Draft miał być gotowy na 13 listopada 2014. Projektantom udało się ukończyć zadanie przed czasem w związku z tym w zeszłym tygodniu Pani prezydent Hanna Zdanowska i Cezary Rodak, dyrektor Aquaparku Fala mogli przedstawić wizję rozwoju obiektu. Trzeba przyznać, że robi ona wrażenie.
W ciągu dwóch lat powstanie 25-metrowy basen pływacki, dodatkowy basen zewnętrzny, rozbudowana zostanie część z saunami. Inwestycje rozpoczną się wiosną przyszłego roku, a zakończą z końcem 2016 r, przy czym przy dobrych wiatrach z odnowionej strefy saun będzie można korzystać już po przyszłorocznej przerwie technologicznej, czyli we wrześniu 2015 r.

Nim przejdziecie do obejrzenia wizualizacji planów rozbudowy proponuję przeczytać poniższy opis rozbudowy.

Plany obejmują:

 1. Budowę nowej hali basenowej o powierzchni 1365m kwadratowych w której znajdować się będą:
  • basen pływacki o wymiarach 25 m na 20,4 m i głębokości 1,35 m z ośmioma torami o średniej szerokości 2,5 m,
  • basen do nauki pływania ze stałym spadkiem dna o wymiarach 11,4 m na 9 m i głębokości od 90 do 110 cm,
  • basen rekreacyjny wewnętrzny z hydromasażami o powierzchni o powierzchni 7,7 m na 7,5 m i głębokości 1,3 m
  • basen rekreacyjny zewnętrzny o powierzchni 351 mkw. i głębokości 1,3 m z leżakami do masażu i kurtynami wodnymi

  Powierzchnia lustra wody w nowej hali basenowej wyniesie 950 mkw., co będzie stanowiło 35 procent ogólnej powierzchni basenów Aquaparku.

 2. Na zewnątrz powstanie basen zewnętrzny o powierzchni lustra wody 950 mkw, basen rekreacyjny wewnętrzny będzie połączony z basenem zewnętrznym kanałem wypływowym i latem można będzie przepływać między nimi.
 3. Zamieni się przebieg drogi pożarowej, dzięki czemu zyskamy większą plażę.
 4. Strefa saun:
  • Powstaną trzy nowe sauny zewnętrzne i jedna w hali basenowej,
  • Ulegnie zmianie aranżacja wewnętrzna świata saun, wewnątrz pojawią się pionowe słupy drewniane i wysoka roślinność, by można było korzystać z istniejącego basenu i odpoczywać na podgrzewanych leżakach w intymnej atmosferze.
  • Teren zewnętrzny zostanie powiększony dwukrotnie, co umożliwi budowę górnego tarasu, przy którym zostaną umiejscowione jacuzzi o wymiarach 230 na 280 cm, bania i kaskada wodna, będzie strefa nagości.
 5. Na nowo zostanie poza tym zaaranżowany hol główny oraz mieszcząca się w nim restauracja, wystrój swoim kolorem ma nawiązywać do logo Łodzi.
 6. W przebieralni zwiększy się liczba szafek. Teraz jest 1180 szafek, a będzie 1561. W saunach są 102 szafki, a będzie 180.

Inwestycja będzie kosztować około 10 mln zł (w tym około 7 mln zł pochłonie budowa hali basenowej). Pieniądze te będą w całości pochodzić z własnych funduszy Aquaparku. Jak informują władze Aquaparku, na razie nie jest przewidywana podwyżka cen biletów.