Nowe inwestycje na Fali

Wygląda na to, że nowe władze Fali zabrały się do roboty i szykują nam nowe niespodzianki. W piątek na stronie Aquaparku pojawiły się wpisy o planowanych przetargach na nowe inwestycje. Wszystkie przetargi zostały ogłoszone w formule zaprojektuj i wybuduj, a dotyczą:

  • modernizacji i przebudowy natrysków w “szatni głównej”
  • budowy placu zabaw dla dzieci w części wewnętrznej Aquaparku
  • budowy trzy torowej wewnętrznej zjeżdżalni przy basenie sportowym

Na pierwszy rzut oka wszystkie 3 pomysły wydają się w 100% trafione!

Natryski od samego początku “nie porywały”: żeby się pod nimi umyć trzeba było niemal przykleić się do ściany, kontrowersje wśród niektórych budził również brak drzwi lub jakiegoś rodzaju przepierzeń pod natryskami. Ja osobiście uważam, że dla sporej liczby osób była to dobra wymówka żeby nie brać prysznica albo np. wykąpać się nie ściągając kostiumów ale to moja prywatna i na pewno subiektywna ocena. Miejmy nadzieję, że teraz nowe natryski będą zdecydowanie lepsze od starych i ludzie chętniej będą się pod nimi kąpać.

Plac zabaw dla dzieci: kolejny bardzo dobry pomysł. Teraz z małymi dzieciakami można było sobie posiedzieć praktycznie tylko w brodziku. Były w nim co prawda jakieś zabawki i mała zjeżdżalnia, ale umówmy się: szczyt marzeń to nie był. Teraz ma się pojawić zupełnie nowy plac zabaw o powierzchni około 100 metrów kwadratowych z różnymi atrakcjami wodnymi…. Sugerowane jest nawiązanie do “tematów pirackich”: ośmiornica strzegąca skarbu (pamiętacie film/grę Goonies?) 😉

Nowa zjeżdżalnia przy basenie sportowym: znowu duży plus za chęci. Dotychczas w tym miejscu stała dmuchana zjeżdżalnia jaką można zobaczyć na każdym festynie ale nie specjalnie przystająca do Aquaparku. Teraz na jej miejscu ma pojawić się trzy torowa zjeżdżalnia o długości około 28 metrów i nachyleniu 17 do 20%.
To miłe bo jak na tak duży Aquaparku zjeżdżalni u nas było jak na lekarstwo.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość: ze wszystkich atrakcji powinno nam się udać skorzystać już przed wakacjami bo z natryski i plac zabaw mają być gotowe do 28 maja 2012, zaś zjeżdżalnia ma być skończona do 15 czerwca 2012!

No cóż trzymam kciuki…..