Obok łódzkiego aquaparku powstanie hotel

Obok łódzkiego aquaparku powstanie hotel

Zarząd firmy Aqua Park Łódź podjął decyzję o budowie hotelu na terenie powstającego przy al. Unii Lubelskiej parku wodnego *Fala*. będzie to nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel należący do jednej z najbardziej renomowanych na świecie sieci hotelowych.
Oznacza to, że największemu w Polsce aquaparkowi, który właśnie powstaje na terenach dawnego kąpieliska *Fala* w parku Na Zdrowiu,
będzie towarzyszył hotel z 250 jedno- i dwuosobowymi apartamentami, i to w bezpośredniej bliskości budowanej właśnie miejskiej hali sportowej.
– Lokalizacyjne i funkcjonalne połączenie obiektów aquaparku i hotelu ze stanowiącymi własność miasta halą sportową, stadionem oraz parkiem sprawi, że Łódź uzyska najnowocześniejszy w Polsce kompleks sportowo-turystyczno-rekreacyjny * zapowiada Witold Rosset, dyrektor ds. rozwoju Aqua Park Łódź.
W nowym hotelu będzie się mieściło duże centrum konferencyjne. Dodatkowo zostanie wybudowany parking podziemny. Obiekt stanie wzdłuż Alei Unii Lubelskiej, w miejscu gdzie mieściły się kiedyś pawilony szatni dawnej *Fali*, co pozwoli na uniknięcie wycinki drzew i
zachowanie cennego drzewostanu parku. Inwestor otrzymał już decyzję o warunkach zabudowy pozwalającą na zlokalizowanie hotelu i powstaje już projekt budowlany. Rozpoczęcie budowy nastąpi bezpośrednio po oddaniu do użytkowania aquaparku. Otwarcie hotelu będzie miało miejsce najpóźniej wiosną 2009 roku, aby mogli w nim gościć m.in. uczestnicy zawodów sportowych, które odbywać się będą w powstającej na terenie ŁKS hali sportowej.
Inwestor ocenił również zaawansowanie prac inwestycyjnych przy budowie. Zakończone zostały już prace konstrukcyjno-budowlane głównego obiektu, zadaszono budynki piramid. Obecnie stawiana jest konstrukcja wieży zjeżdżalni. Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe. Aktualnie niecki basenów wykładane są glazurą. Otwarcie aquaparku, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, ma się odbyć z końcem sezonu wakacyjnego.
– Dokładamy wszelkich starań w celu dotrzymania tego terminu, a konieczność drobnych korekt w projekcie ze względu na potrzebę
funkcjonalnego połączenia parku wodnego z planowanym hotelem nie powinna spowodować istotnych opóźnień * dodaje Witold Rosset.
Firma Aqua Park Łódź pragnie również podziękować wszystkim, którzy wykazują ogromne zainteresowanie realizowaną inwestycją. Biorąc pod uwagę zgłaszane przez Łodzian liczne opinie i sugestie podjęta została decyzja o wyborze nazwy dla nowego aquaparku. Brzmi ona:

AQUAPARK ŁÓDŹ * FALA

Przyjęcie takiej nazwy odzwierciedla nowoczesny charakter kompleksu jednocześnie nawiązując do tradycji miejsca, które w przeszłości stanowiło ulubione miejsce wypoczynku Łodzian.