Fala od środka, a także od spodu.

Fala od środka, a także od spodu.

Tak jak obiecałem, we wtorek byłem na interesującej rozmowie z kierownictwem Aquaparku; udało mi się dowiedzieć kilka ciekawych szczegółów i zrobić parę zdjęć. Miałem też okazje dostać się „do środka” obiektu i zobaczyć całą maszynerię, której większość przyszłych gości aquaparku nigdy zapewne nie zobaczy. Zapraszam więc na krótką wycieczkę pod tytułem „Fala od środka, a także od spodu”;
dopiero zobaczywszy to co kryje się podłoga betonowych budowli można ocenić jak wielka i skomplikowana jest to inwestycja.
Zacznijmy jednak od tego co widać „bez schodzenia pod ziemię”:

Pod ziemię można dostać sie przez tymczasowe schody znajdujące się w betonowym szybie, w przyszłości zamontowana zostanie tu wieża zewnętrznej zjeżdżalni. Przy zejściu „w podziemia” wzrok przyciąga wylot kanału wentylacyjnego, jest DUŻY, choć tak naprawdę wielkość kanałów wentylacyjnych, można ocenić dopiero kiedy się przy nich stanie; uwierzcie mi p. Robert Wróbel, którego widzicie na zdjęciu, jest naprawdę wysokim gościem. W podziemiach panuje przyjemna, jak na tę porę roku temperatura, choć czasami jest dość mokro.
W maszynowni oprócz kilometrów rur, można znaleźć pompy, szafy sterujące, bojlery do podgrzewania wody oraz serce układu oczyszczania i uzdatniania wody: filtry piaskowe. Więcej zdjęć, jak zwykle znajdziecie w galerii.

6 komentarzy do “Fala od środka, a także od spodu.”

  1. witamy,
    mamy małe pytanko odnośnie plaży naturystycznej na nowej fali. kiedys podejmowany był taki temat czy coś dalej wiadomo. mogłoby to być jedyne oficjalne miejsce dla takiego wypoczynku w centralnej Polsce. może warto to dalej drążyć.
    pozdrawiamy serdecznie
    ewa/wojtek

  2. Moim zdaniem jest to bardzo dobry moment aby zacząć loobing u Dyrekcji aquaparku w tej sprawie. Ja już im proponowałem jakieś „happy hours” ale jak narazie bez odzewu. Może jak będzie więcej takich wpisów to wezmą to pod uwagę.

  3. Siemka Bilbo,masz jeszcze troche archiwalnych fotek fali????Albo moze jakies materialy techniczne itd?Zbieram wszystko co dotyczy starej fali.Pozdro,fajna stronka

  4. Realnie patrząc w polskich warunkach najwiecej, co można oczekiwać to bezubraniowe zasady saunowania (jak jest w całym cywilizowanym świecie). Oczywiscie miłym akcentem byłyby „godzinki (choć jedna w tygodniu, a nawet miesiącu) naturystyczne na całym obiekcie, ale w polskich realiach… no, obym sie mylił. Życzę wszystkiego najlepszego

Możliwość komentowania jest wyłączona.