No i nie dali

Niestety Fala padła ofiarą partyjnych rozgrywek, radni potraktowali kwestię dofinansowania jaka sprawę polityczną a nie finansową/biznesową i odmówili dołożenia pieniążków.Szkoda bo naprawdę nie był to żaden skok na kasę jak usiłowali to przedstawić niektórzy pieniacze ale prośba do wspólnika o solidarne dołożenie się do finansów spółki w której jest się udziałowcem. Boli tym bardziej, że Fala przegrała głosowanie naprawdę “o włos”: w pierwszym głosowaniu był remis, w drugim głosowaniu radni nie zgodzili się na głosowanie tajne, co więcej PO zarządziło partyjną dyscyplinę i padł wyniki 18:17 przeciw. Dziękujemy Wam radni PO!

9 myśli w temacie “No i nie dali”

 1. Bardzo dobrze, ze Fala nie została zasilona z państwowej kasy!! Bo inni prywaciarze, też w chwili bankructwa też by żądali dofinansowania i mieli by racje!! A my podatnicy musielibyśmy się na to składać.!! Jeśli ”fala” potrzebuje pieniędzy, to niech się uda do banku!. Radni trzymajcie się swojej sprawiedliwej decyzji, a prywaciarzom wara od pieniędzy państwowych!!

 2. bolo ładna ksywka 💡
  widzisz wieś taka jak ty tez myśli szkoda ze szkoła za tym nie stoi czy ty czasami w pogrzebach nie robisz ?
  “prywaciarzom wara ” wstyd ze umiesz pisać tak jak wstyd ze nie stac łodzian na przykład na aquapark bo tak tu zle ludzie zarabiają i nie stac ich na lepsze standardy zycia dzięki m.in. radnym !!!!!!
  Luz w Sopocie i w Krakowie jest aquapark tam można jeździć a w łodzi są markety lunapark zoo i park na zdrowiu buhahahahahahahahahahaha
  ludzie jak wjezdzaja do naszego miasta to mysla ze mamy awarie energetyczną
  zieleń to tez wypasik Anglicy jak odwiedzają to miasto to myśla ze w parkach jeszcze choroba popromienna czarnobylska uffff
  jest extra że BOLKA rozpiera duma zwłaszcza ze młodzierz tu zabija z nudów

  dużo szcześcia w nowym 2009 roku ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

 3. “Kolego Bolo”: czy znasz jaka jest struktura własności Aquapark Fala Łódź? Otóż miasto jest WSPÓŁWŁAŚCICIELEM Fali (z udziałami proporcjonalnymi do włożonych pieniędzy). To co nazywasz “składaniem się podatników” to jest normalne dokapitalizowanie spółki przez wspólników. Napisałem więcej i skasowałem bo chyba nie chce mi się z Tobą n/t dyskutować.

 4. Jak już autor coś pisze to niech pisze prawdę:
  – projekt w sprawie fali przepadł juz w pierwszym głosowaniu (remis oznacza nie przyjęcie projektu)
  – dyscyplina w sprawie Fali w klubie PO była ogłoszona już dużo wczesniej przed głosowaniem.
  – nie było zadnego wniosku o tajne głosowanie (głosowania w radzie sa poza pewnymi wyjątkami jawne)
  – głosowanie powtórzono, bo jeden radny, któremu zaciął się terminal do głosowania, chciał, aby w protokole było zaznaczone, ze głosował przeciw, a nie nie wziął udziału. Sam fakt powtórzenia głosowania nie wpłynął na jego wynik.
  Jeżeli ktos opowiada takie bzdury o przegranej o włos to po prostu kłamie.
  Nawet jezeli nie byłby remis to biorac pod uwagę fakt niezgodnego z prawem głosowania w tej sprawie radnego Rosseta, który jako tam zatrudniony na stanowisku kierowniczym ma interes w tej sprawie uchwała prawdopodobnie zostałaby uchylona przez wojewodę.

 5. Nawet jeśli masz rację co do prawa do głosowania W. Rosseta, fakt pozostaje faktem, że jedynym celem była czysta polityka czyli przywalenie w Kropiwnickiego.
  Jak rozumiem lepiej będzie, jak Fala zbankrutuje i zostanie kupiona przez kogoś innego. Miasto kompletnie nie będzie już miało wpływu na spółkę, a nowy właściciel będzie spokojnie mógł powiedzieć, że wszelkie ustalenia z miastem dotyczące przeznaczenia gruntu wokół Fali są już nie ważne i zamiast terenów zielonych i boisk będziemy mieli ……… Brawo, gratuluję radnym długo wzroczności!

 6. Jako, że zarządzałem już paroma spółkami to wyjaśnię, że udziałowiec nie ma obowiązku dokapitalizowania spółki. Zatem patrząc od strony biznesowo/finansowej wygląda to tak, że zarząd poprosił o dofinansowanie, a jeden z właścicieli odmówił.
  A ponieważ jednym ze współwłaścicieli jest samorząd lokalny to nie nalezy się dziwić, że decyzje podejmuje z przyczyn politycznych. Mogę się nie zgadzać osobiście z decyzją, ale przy fatalnej opinii jaką ma Fala wśród ogółu łodzian (gdy mówię, że tam chodzę wychodzę na dziwaka lub snoba) absolutnie nie dziwię się decyzji radnych. A słoweński udziałowiec też nie powinien się dziwić skoro wdał się w interesy z władzą polityczną, to przecież naturalne jest to, że partner podejmuje decyzje polityczne.

 7. Ten kompleks jest po prostu beznadziejny i nie chce mi się tu wymieniać jego wad bo to nie dotyczy tematu, ale wysokie ceny + niska jakość = upadek. Tak było jest i będzie w przypadku każdego interesu więc mam nadzieję, że Fala zostanie przejęta przez kogoś kto będzie umiał tym zarządzać i albo obniży ceny, albo podwyższy jakość usług w stosunku do cen.

  Pozdro.

  PS. Stronniczość tego tekstu tak bije po oczach, że zastanawiam się autorze ile Ci płacą za taką propagandę.

Możliwość komentowania została wyłączona.