Koniec czerwca na Fali, odchodzi stare, pojawia się nowe!

Koniec czerwca na Fali, odchodzi stare, pojawia się nowe!

Tak żeby podsumować co się działo w czerwcu i czego (prawdopodobnie możemy się spodziewać w lipcu):
Prace nad wieżą trwają, z zewnątrz wygląda ona już nieźle ale wszystko na to wskazuje (o czym zresztą informowała już publicznie Dyrekcja Fali) że wieża na 1 lipca otwarta nie będzie i wystąpi “lekka obsuwa”. No cóż miejmy nadzieję, że tego lata będzie nam dane pozjeżdżać.
Trwają również intensywne prace nad zmianą systemu informatycznego obsługującego rozliczanie pobytu klientów na obiekcie. Dziś montowane były nowe bramki, wymieniano w części szafek elektronikę oraz “wpisywano do systemu” nowe bransoletki.
Dziś również aquapark w newsletterze zapowiedział na jutro jakąś niespodziankę. Z moich informacji wynika, że będzie to totalna zmiana cennika i zasad naliczania opłat.
Prawdopodobnie:

 • pojawi się możliwość minutowego dopłacania za przekroczenie czasu (dotychczas trzeba było zapłacić za kolejną pełną godzinę)
 • znikają bilety łączone na basen i sauny (jedyny bilet “na wszystko” to bilet całodniowy)
 • po zakupieniu biletu na basen lub saunę będzie możliwość skorzystania “z drugiej atrakcji”, opłata za nią zostanie doliczona po przejściu przez odpowiednią bramkę i będzie to rozliczenie minutowe
 • znikają “6 gratisowe wejścia”

Dwa pierwsze punkty chyba powinny cieszyć, mam obawy co do punktu trzeciego. W sumie fajna jest możliwość wyskoczenia z sauny na chwilkę na basen i zapłacenia powiedzmy za 15 minut basenu, martwi mnie jednak rozwiązanie “w drugą stronę”. Jeśli będzie można wejść na saunę “na 5 minut” to sądzę, że czeka nas najazd ciekawskich małolatów które będą wpadać na sauny na 3 minuty żeby tylko popatrzeć, ewentualnie wizyty innych ciekawskich którym 15 minut na saunie wystarczy, ale w tym czasie trzeba zwiedzić np. wszystkie 5 saun…. Obym się mylił bo to takie zachowanie może całkowicie zabić ducha saun na Fali.
Na ile te przecieki się potwierdzą zobaczymy jutro jak pojawi się oficjalny cennik. 🙂
Co sądzicie o tych zmianach???? Zapraszam do dyskusji na forum.

4 myśli w temacie “Koniec czerwca na Fali, odchodzi stare, pojawia się nowe!”

 1. W komunikatach piszą, że będą jakieś bonusy dla stałych klientów zamiast szóstych wejść, ale nie znalazłem informacji co to ma być.
  Przeglądałem dziś nowy cennik. Rozliczenia minutowe wiadomo mają przynieść więcej kasy. Nie jest też dla mnie jasne czy przekroczenie czasu następuje po wykupionym czasie + 10 minut jak dotychczas czy od razu po upływie zakupionego czasu.
  Podzielam pogląd że na saunach może pojawić się więcej ciekawskich, zwłaszcza że min. cena za wejście to 7.5 zł (15 minut * 0,5 zł). To po prostu konieczność zdobycia dodatkowej kasy, co w sytuacji finansowej Fali wydaje się jakoś uzasadnione. Może rozwiązaniem byłoby zwiększenie min. czasu pobytu na saunie czyli automatycznie na wejściu wyższy koszt. Czas pokaże.
  Może ktoś wie jak wygląda powodzenie pomysłu śród tylko dla kobiet na saunach. Czy faktycznie jest spore zainteresowanie i ma to uzasadnienie ekenomiczne?

 2. Witam dla mnie to raczej pogorszyły się warunki zniknęły 3 h i oczywiście 6 wejście gratis ,atrakcji mało a ceny mogą człowieka dobić.Myślę że im nie zależy aby przychodziło tam wielu klientów bo tak i będzie

 3. To SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CENNIK PO NOWEMU ZLIKWIDOWANO BILETY 3H A TAKŻE DLA 2 OSÓB DOROSŁYCH 1 DZIECKA TERAZ MUSZĘ ZAPŁACIĆ 47 +42zł ZA 3 OSOBY NA CAŁY DZIEŃ TO CHYBA LEKKA PRZESADA KOGO NA TO STAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Po pierwszym rzucie na cennik Fali, uważam że jest drożej niż było. A czy nie miało byc taniej po tym jak miasto przejeło udziały. Ja z Sylwią zazwyczaj chodzimy tylko na saune z małym wyskokiem na basen na kilka długości, lecz bywało że przy całodniowym bilecie siedzieliśmy i na saunie i na basenie co nas wychodziło jakies 120 pln teraz widzę bilet całodniowy na basen i na saunę 73 pln to już robi róznicę. Bo tak drogo całodniowy pobyt nigdy nie wychodził, zawsze mi się wydawało że dłuższy pobyt to niższa cena widocznie tu działają inne prawa 🙂 Co do saun to jeszcze nie byłem po wprowadzeniu nowych zasad, ale 15 minut to chyba za mały czas by wynieść coś z pobytu w saunie. Dla mnie minimalna powinna byc godzina w ostatecznosci 30 minut – na jeden seans w jednej saunie.

  Cóż widać że dzieje się tam coraz gorzej, wcześniej było drogo, teraz zaczyna się robić drogo i mniej przyjaźnie dla chcących odpocząć 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.