Gorący tydzień na Fali….

Oj działo się w tym tygodniu wiele. Nie pisałem na bieżąco bo w tym czasie byłem na krótkich wakacjach gdzie dostęp do netu był w wyjątkowo zaporowej cenie, ale po kolei:

Zaczęło się już w piątek 24 kwietnia; tuż przed wylotem, na lotnisku; odebrałem telefon od pewnej życzliwej osoby która poinformowała mnie, że LPR (taka kanapowa partyjka) postanowił przypomnieć wszystkim o fakcie swojego istnienia i złożył do prokuratury (cytat) zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z tzw. “Nocą Naturystów” na miejskiej pływalni Aquapark Fala Łódź. Zwracam uwagę, że na swojej stronie LPR wykorzystał grafikę z mojego BLOGa nie mając do niej żadnych praw, ani nawet nie podając, źródła skąd ją ukradł. No cóż każdy mam swój sposób żeby zaistnieć w mediach i przypomnieć potencjalnym wyborcom, że jednak jeszcze się nie rozwiązał…
Media jak to zwykle bywa podchwyciły “chodliwy temat” i rozpoczęła się wesoła zabawa. Oprócz publikacji we wszelakiej maści prasie (co ważniejsze linki wrzuciłem do sekcji linki) oraz wpisów na blogach (Piotr Szymczak) i innych politycznych “pseudo blogach” (Jakub Śpiewak), “Noc Naturystów”, a właściwie LPR opowiadający o niej załapał się nawet do telewizji (Fakty, TVN 24, Szkło Kontaktowe).
Szkoda, że większość relacji opowiadała o oszołomach z LPR a nie NN ale taka jest niestety logika współczesnych mediów. Pomimo “tematu z okolic wyuzdanego sexu” większość mediów podeszła do NN z umiarkowaną przychylnością i dość żartobliwie potraktowała desperacką próbę pokazanie się LPRu.
Dziękuję Michałowi (MiB) za sensowną wypowiedź do GW.

Ponieważ temat okazał się “lotny” LPR postanowił go pociągnąć i poniedziałek 27 kwietnia przesłał zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Rzecznika Praw Dziecka – no cóż polityka rządzi się swoimi prawami i nie należy w niej doszukiwać logiki czy chociażby zdrowego rozsądku!

Całkowitym kuriozum jest powstanie swoistej koalicji LPR – gay’e: p. Robert Biedroń na co dzień “dyżurny aktywista ruchów gay’owskich” skrytykował Falę za (cytat): “jawny przykład dyskryminacji w dostępie do dóbr i usług” czyli zapis w regulaminie pozwalający na wejście na imprezę tylko par hetero. Sprawa dotarła “aż w kręgi rządowe” do p. Elżbiety Radziszewskiej – pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania płci w/g której (cytat) “Każdy ma prawo wpuszczać na zamknięte imprezy tylko wybranych gości”.

Na koniec w niektórych gazetach można było przeczytać, że prokuratura rozważa przesłuchanie wszystkich 300 (skąd ta liczba nie wiem przecież było nas mniej???) uczestników imprezy. Miejmy nadzieję, że prokuratorzy podejdą do sprawy ze zdrowym rozsądkiem i po upływie miesiąca podejmą decyzję o nie wszczynaniu śledztwa “z powodu braku znamion przestępstwa”. Choć może trzeba zorganizować następną imprezę i od razu zaprosić na nią prokuratorów i działaczy LPR (oczywiście w strojach organizacyjnych)? 😉

Kończąc polityczne babranie się w szambie a przechodząc do spraw ważnych:

W środę 29 kwietnia rada miejska po bardzo długiej dyskusji podjęła decyzję o kupnie Fali: przeprowadzono głosowanie imienne; za było 23 radnych, 17 przeciw, jedna osoba się wstrzymała. Tak więc widmo szybkiego zamknięcia Fali zostało zażegnane, są też szanse na dokończenie inwestycji: budowę porządnego parkingu, dokończenie zjeżdżalni oraz dodatkowe atrakcje na terenach zewnętrznych . Dyrekcja zapowiada, że zjeżdżalnie oraz boisko do siatkówki ma być gotowe na początku lipca.

W piątek 1 maja otwarte zostały otwarte baseny zewnętrzne: zainteresowanie jest duże, pomimo nie sprzyjającej w piątek i sobotę pogody frekwencja była zdecydowanie większa niż w normalny weekend, znalazły się nawet osoby które zdecydowały się na kąpiel na zewnątrz. Dziś mamy już “pełną majówkę” temperatura dużo wyższa, ludzi na basenie sporo a kąpiel pod chmurką (w właściwie jej brakiem bo słoneczko ładnie grzeje) cieszy się dużym powodzeniem. Tak więc zapraszam na basen bo naprawdę warto.

Dla “zapominalskich: cały basen (część zewnętrzna, wewnętrzna i sauny) czynna jest przez cały tydzień od 09:00 do 22:00.

2 myśli w temacie “Gorący tydzień na Fali….”

  1. Nie byłem na nocy naturystów. Pracowałem w tym czasie. Jak czytam takie absurdy to krew mnie zalewa. Deprawacja dzieci ? Uczta dla pedofilów ? Dyskryminacja gejów ? I co jeszcze ? Noc Naturystów była pewnie przyczyną świńskiej grypy na świecie!. No luudzie. Żałosne. A co to za różnica czy dzieciaka puści się gołkiem na basenie czy na plaży ? Ja pamiętam, że jako dziecko zawsze po plaży biegałem na golasa, a potem jak rodzice chcieli wracać z plaży to założenie mi kapielówek było trudnym zadaniem 😉 I co ? byłem ucztą dla pedofilów ?! A takich dzieci na plażach jest mnóstwo !. A to, że wpuszczano tylko pary hetero miało własnie na celu zachowanie równowagi i filtrowanie odchyłów. Jeśli LPRowi wszystko kojarzy się z dewiacjami to niech się leczą a nie mierzą innych własną miarką.

Możliwość komentowania została wyłączona.