Gorący wrzesień na Fali….

Niezależnie od pogody w tym roku wrzesień na Fali wygląda, że będzie gorący…. W kalendarzu jeszcze co prawda tego nie widać ale zapewne jak co roku czeka nas wtedy przerwa techniczna a w jej trakcie…. oj chyba “będzie się działo”. Parę dni temu na stronie Aquaparku ukazały się ogłoszenia o przetargach na zaplanowane prace budowlane. Jeśli wszystko pójdzie z godnie z planami władz Aquaparku to już od października będziemy mogli się cieszyć czterem nowymi atrakcjami:

 • 3 nowe place zabaw dla dzieci
 • “atrakcją basenową w kształcie drzewa” – niezależnie co by to oznaczało 😉

Ze względu na ograniczenia techniczne nie można się oczywiście spodziewać jakiś nowych basenów z prawdziwego zdarzenia, ale to co mam być to zawsze coś. A co ma być? Zobaczmy:
W hali z basenem rekreacyjnym kolumna podpierająca dach zostanie obudowana “atrakcją w kształcie drzewa” (niestety z opisu wynika, że będzie to tylko “wyglądało”, a nie będzie można z tego korzystać w żaden bardziej “kreatywny sposób”). Poza tą ozdobą w hali przy ścianie sąsiadującej z prysznicami pojawi się brodzik dla dzieci o głębokości około 20 cm i powierzchni 77m2, a w nim takie trakcje jak:

 1. interaktywna ośmiornica
 2. zjeżdżalnia wodna
 3. dzwon wodny

W hali “z basenem z falą” pojawią się dwa dodatkowe brodziki o powierzchni odpowiednio: 125m2 i 191m2, a w nich kolejne atrakcje dla maluchów:

 1. statek piracki
 2. zjeżdżalnie wodne ze statku
 3. armatki wodne
 4. wąż
 5. wieloryb
 6. dzwon wodny
 7. zamek
 8. zjeżdżalnie wodne z zamku
 9. zjeżdżalnia wolno stojąca
 10. zjeżdżalnia ze ślimaka

Wszystko mam być “interaktywne” i “zachęcać dzieci do kreatywnej i bezpiecznej zabawy”.
Cytując za projektu autorstwa Autorskiej Pracowni Projektowej DRAFT:

Celem toru zabaw jest rozwiązanie zadań i zagadek. Każda rozwiązana przeszkoda będzie zapalała świetlną trasę w dnie basenu prowadząc do kolejnej. Zabawa zaczyna się na latarni morskiej a kończy na wraku statku gdzie nagroda za przejście całego toru będzie odkrycie skarbu. Kolejność układów można mieszać, jak i algorytm rozwiązania poszczególnych etapów. Poszczególne atrakcje wodne mogą również występować jako osobne urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Będą to interaktywne rozwiązania, łączące ze sobą efekty świetlne, dźwiękowe i sterowanie przepływem wody.

Latarnia morska
Stanowi pierwszą atrakcję w torze przeszkód – zadaniem będzie zabawa światłem
w celu wybrania jego odpowiedniej kombinacji, co spowoduje uruchomienie światła latarni morskiej i odkrycie pierwszej ścieżki do odkrycia skarbu. Po prawidłowym ustawieniu dziecko zjeżdża ze zjeżdżalni i podąża za zapalonymi, kolorowymi strzałkami.

Układ zaworów – wiadro przelewowe
Kolejną stacją toru przeszkód jest układ zaworów z wiadrem przelewowym. Zaworami można będzie regulować ilość wody, a odpowiednia ich kombinacja pozwoli je napełnić. Gdy woda się wyleje zadanie będzie wykonane i podświetli się kolejna część trasy.

Ośmiornica
Jako trzecia atrakcja w torze przeszkód, wyposażona jest w interaktywne przyciski, które uruchamiają różne funkcje: światło, para, efekty dźwiękowe, tryskacze, wylewki… Zadanie polega na wybraniu odpowiedniej kombinacji kolorowych przycisków znajdujących się na mackach ośmiornicy. Dokonanie odpowiedniego wyboru sprawia, że uczestnik zabawy może pójść dalej (oczy ośmiornicy świecą w kolorze zielonym). Po prawidłowym wykonaniu zadania dziecko ponownie podąża za kolorowymi strzałkami, które ukazują się na dnie basenu.

Zjeżdżalnia między skałkami
Zjeżdżalnia wyposażona jest w fotokomórki, które warunkują zapalenie się kolorowych strzałek po wyjściu ze zjeżdżalni.

Syrena
Jest to piaty etap toru przeszkód, w którym syrena zadaje uczestnikowi zagadkę. Po wybraniu poprawnej odpowiedzi (a, b lub c) dziecko ponownie podąża za kolorowymi strzałkami, znajdującymi się na podłodze.

Zatopiony wrak statku
Szóste zadanie polega na odpowiednim przekręceniu koła sterowego (zaworu), tak aby uczestnik ujrzał przelewającą się wodę, zjechał ze zjeżdżalni i wylądował w wyznaczonym polu. W tym momencie czujnik ruchu powoduje otwarcie się skrzyni ze skarbem, palą się kolorowe światła LED i tryska woda. Efekty te stanowią nagrodę dla uczestnika, a jednocześnie sygnalizują zakończenie zabawy.

Jak widać nowy prezes stara się na maksa wykorzystać puste przestrzenie, które tak hojnie zafundował nam słoweński projektant i dodać elementy, które przyciągną na basen rodziny z mniejszymi dziećmi. Jak dla mnie kolejny punkt dla p. Prezesa.

Jedna myśl w temacie “Gorący wrzesień na Fali….”

Możliwość komentowania została wyłączona.